Operatør søges til Amada revolverstanser

Operatør søges til Amada revolverstanser

Hos jpbc har vi travlt og søger derfor en dygtig og kvalitetsbevidst operatør til vores Amada revolverstanser.

Hvis du trives med at arbejde selvstændigt, tage ansvar og være en del af et stærkt team, så er det måske dig, vi søger. Hos jpbc sætter vi en ære i godt håndværk og en hverdag, hvor vi hjælper hinanden med at få tingene gjort ordentligt.

Din uddannelsesmæssige baggrund er ikke afgørende. Du kan have erfaring som maskinarbejder, værktøjsmager eller smed – men du kan også være ufaglært med teknisk forståelse, hænderne godt skruet på og lysten til at lære.

Dine arbejdsopgaver og ansvarsområder:

  • Betjening af vores Amada revolverstanser.
  • Kvalitetssikring af både nye og eksisterende emner.
  • Bidrage til optimeringsprocesser og sikre en effektiv produktion.
  • Håndtering af materialer.

Dine faglige kvalifikationer:

  • Har teknisk forståelse, hænderne godt skruet på og lysten til at lære.
  • Er kvalitetsbevidst og grundig i dit arbejde.
  • Er åben for nye udfordringer og omstillingsparat.
  • Truckcertifikat er en fordel, men ikke et krav.

Hvad tilbyder vi?

  • Grundig oplæring, så du bliver klædt godt på til jobbet.
  • En moderne virksomhed med de nyeste teknologier.
  • En dynamisk og uformel arbejdsplads med gode kollegaer, hvor samarbejde og hjælpsomhed er i fokus.
  • Gode ansættelsesforhold, herunder:
    • Pensions- og sundhedsordning
    • Morgenmad og frokostordning
    • Massageordning

Hos jpbc A/S bliver du en del af en dynamisk og engageret arbejdsplads, hvor vi sørger for, at du har de bedste betingelser for at trives og udvikle dig.

Er du vores nye kollega?

Hos jpbc vægter vi godt håndværk højere end en velskrevet ansøgning. Derfor er du altid velkommen til at ringe for en uforpligtende snak om jobbet. Har du spørgsmål eller ønsker du at høre mere, så kontakt Torben Bering, produktionschef, på 81 75 15 47.

Send din ansøgning og CV til: job@jpbc.dk
Ansøgningsfrist: 1. marts 2025

Læs mere om jpbc og stansning her à https://www.jpbc.dk/


 

Lær os at kende

Hos jpbc er vi 100 % underleverandør/samarbejdspartner indenfor plade- og rørbearbejdning. Vi har stor erfaring indenfor blandt andet laserskæring, stansning, bukning og svejsning.

Med en Velassorteret maskinpark og et produktionsareal på mere 14.000 m2 i Rødkærsbro samt vores nyåbnede rørlaserafdeling i Odense, kan vi varetage stort set alle opgaver indenfor rør- og pladebearbejdning i alle materialetyper – fx almindeligt stål, højstyrkestål, rustfrit stål, aluminium, kobber og messing.

Vi har siden 1986 vokset os til at være en underleverandørvirksomhed, der kan påtage sig alle typer af opgaver indenfor plade-og rørbearbejdning. Vi har fart på, og er en virksomhed i udvikling – og vi brænder for det, vi laver.

Se meget mere om os på vores hjemmeside. Du kan også finde os på både Facebook og LinkedIn.

Få tilsendt seneste nyt fra jpbc

Få viden om vores seneste projekter, branchenyt, nyheder om bæredygtig produktion samt invitationer til arrangementer

Bare rolig - vi passer godt på din mail, og vi spammer ikke!